Monako: Održan žreb za grupnu fazu Lige Evrope

  • Kategorija Vesti
  • Pročitano: 277

Danas je u Monaku održan žreb za grupnu fazu Lige Evrope, a srpski predstavnici, Partizan i Crvena zvezda, saznali su imena rivala sa kojima će odmeriti snage.

Žreb za grupnu fazu Lige Evrope održan danas u Milanu iščekivali su sa nestrpljenjem i navijači u Srbiji. Dva srpska predstavnika našla su se u bubnju, Crvena zvezda i Partizan, a timovi koje su dobili za rivale garantuju nam još mnogo uzbuđenja tokom jesenjeg dela sezone.

Ekipa Partizana će se takmičiti u grupi B gde su i ukrajinski Dinamo Kijev, švajcarski Jang Bojs i albanski Skenderbeu.

Ekipa Crvene zvezde će se takmičiti u grupi H gde su i engleski Arsenal, beloruski BATE Borisov i nemački Keln.

SASATAV SVIH GRUPA LIGE EVROPE – SEZONA 2017/18

Grupa A: Villarreal (ESP), Maccabi Tel-Aviv (ISR), Astana (KAZ), Slavia Praha (CZE)

Grupa B: Dynamo Kyiv (UKR), Young Boys (SUI), Partizan (SRB), Skënderbeu (ALB)

Grupa C: Braga (POR), Ludogorets Razgrad (BUL), Hoffenheim (GER), İstanbul Başakşehir (TUR)

Grupa D: AC Milan (ITA), Austria Wien (AUT), Rijeka (CRO), AEK Athens (GRE)

Grupa E: Lyon (FRA), Everton (ENG), Atalanta (ITA), Apollon Limassol (CYP)

Grupa F: København (DEN), Lokomotiv Moskva (RUS), Sheriff (MDA), Zlín (CZE)

Grupa G: Viktoria Plzeň (CZE), FCSB (ROU), Hapoel Beer-Sheva (ISR), Lugano (SUI)

Grupa H: Arsenal (ENG), BATE Borisov (BLR), Köln (GER), Crvena zvezda (SRB)

Grupa I: Salzburg (AUT), Marseille (FRA), Vitória SC (POR), Konyaspor (TUR)

Grupa J: Athletic Club (ESP), Hertha Berlin (GER), Zorya (UKR), Östersunds (SWE)

Grupa K: Lazio (ITA), Nice (FRA), Zulte Waregem (BEL), Vitesse (NED)

Grupa L: Zenit (RUS), Real Sociedad (ESP), Rosenborg (NOR), Vardar (MKD)

RASPORED GRUPNE FAZE LIGE EVROPE – SEZONA 2017/18:

Prvi meč: 14. septembar
Drugi meč: 28. septembar
Treći meč: 19. oktobar
Četvrti meč: 2. novembar
Peti meč: 23. novembar
Šesti meč: 7. decembar

DOIGRAVANJE – RUNDA 1/16

Žreb: 11. decembar
Prvi meč: 15. februar
Drugi meč: 22. februar

DOIGRAVANJE – RUNDA 1/8

Žreb: 23. februar
Prvi meč: 8. mart
Drugi meč: 15.mart

DOIGRAVANJE – RUNDA 1/4

Žreb: 16. mart
Prvi meč: 5. april
Drugi meč: 12. april

DOIGRAVANJE – RUNDA 1/2

Žreb: 13. april
Prvi meč: 26. april
Drugi meč: 3. maj

FINALNI MEČ : Lion, Francuska – 16. maj

Organizacije
Medijski sponzor
Partner
Sponzor zvanične lopte