Derbi meč 10. kola Mozzart Bet Super lige Srbije igra se u Kruševcu gde domaći Napredak dočekuje goste iz Beograda, ekipu Partizana. Dueli ovih rivala često su poslednjih godina bili kvalitetni i neizvesni, pa se odličan meč može očekivati i ovog vikenda.

Domaći tim je tokom aktuelne sezone zabeležio dve pobede, uz jedan remi i četiri poraza, pa je sa sedam bodova na svom kontu uoči ovog kola zauzimao 13. mesto na tabeli. Prethodni meč odigrali su pre dve nedelje u Novom Pazaru i pretrpeli poraz rezultatom 2:1. Gostujući tim je tokom aktuelne sezone zabeležio šest pobeda i jedan remi, bez pretrpljenog poraza, pa je sa 19 bodova na svom kontu uoči ovog kola zauzimao 2. mesto na tabeli. Prethodni meč odigrali su pre nedelju dana u Pančevu i ostvarili trijumf rezultatom 1:2.

Pomoćnik u stručnom štabu ’’čarapana’’ Nikola Stojanović svestan je kvaliteta crno-belih, ali najavljuje snažan otpor favoritu i borbu za pozitivan rezultat:

’’Prošlo je bukvalno dve nedelje od prethodne utakmice u Novom Pazaru. Spremali smo se prvo za Čukarički, pa za TSC, ali nismo igrali, iako smo bili u karantinu u Subotici i taj put je bio prilično naporan. Ispostavilo se da smo igrače i bespotrebno opterećivali informacijama o protivnicima protiv kojih nismo igrali, ali šta je – tu je. Na neke stvari ne može da se utiče. Znamo da Partizan uvek ima najveće ambicije, igraju dobro, postižu golove, a činjenica da su pojedine utakmice rešavali u samom finišu, dodatno svedoči o kvalitetu crno-belih. Predočili smo igračima sve vrline, ali i mane rivala, koje ćemo pokušati da iskoristimo. Svi igrači su zdravi i spremni, u ekipi neće biti samo Vukajlovića koji ima parne žute kartone. Ekipa se podigla, posedujemo kvalitet i nadamo se da možemo do pozitivnog rezultata, zašto ne i pobede.’’

Šef stručnog štaba crno-belih Igor Duljaj ističe da su Kruševljani tradicionalno neugodan rival za Partizan i da su oba tima pomalo ispala iz takmičarskog ritma:

’’Ne bih rekao da je to što nismo igrali derbi olakšavajuća okolnost, jer smo se baš posebno pripremali za tu utakmicu. Igrači su se na poseban način pripremali za meč protiv Zvezde. Trenutak je specifičan, jer smo i mi i Napredak odigrali samo po tri utakmice u septembru, pa smo u dobroj meri ispali iz takmičarskog ritma. Oni nisu igrali još od 17. septembra i meča protiv Novog Pazara, a mi od prošlog petka i duela sa Železničarom. Napredak je tradicionalno izuzetno težak protivnik za Partizan, mada smo u Kruševcu imali i neke svetle momente, kao kada smo osvajali titule 2008. i 2015. godine. Ipak, često se dešavalo da Partizan izgubi ili odigra nerešeno u Kruševcu u mečevima koji su se ispostavljali ključnim za titulu. Ima dosta slučajeva u Evropi kada vam neki tim jednostavno ne leži, u našem slučaju to je Napredak. Uvek igraju dobro protiv nas, ali ovog puta nadam se da ćemo uz veliku podršku naših navijača nastaviti pobednički niz. Dobra je stvar to što će se meč odigrati dan ranije od prvobitno zakazanog, jer će moći da prisustvuje mnogo navijača, što iz Beograda, što iz Kruševca i okoline. Verujem da će ovog puta domaćin da se potrudi da teren dovede u red i da će za razliku od nekih prethodnih puta biti dobar. To je u interesu fudbala.’’

Derbi susret 10. kola Mozzart Bet Super lige Srbije između Napretka i Partizana igra se u nedelju 01. oktobra 2023. godine, sa početkom u 17:00 časova. Obezbeđen je direktan televizijski prenos ovog susreta na programu TV Arena sport 1 Premium.

FOTO: FK Partizan