Beograd: Crveno-beli okupljanjem započeli pripreme za odbranu duple krune

  • Kategorija Vesti
  • Pročitano: 197

Ekipa Crvene zvezde je jučerašnjom prozivkom započela pripreme za odbranu duple krune u sezoni 2022/23.

Nakon nešto više od dve nedelje pauze izabranici Dejana Stankovića su se vratili na stadion ’’Rajko Mitić’’. Šef stručnog štaba je juče okupio igrače na koje računa za sledeću sezonu, a nakon prozivke crveno-beli momci su se uputili ka Zlatiboru, gde će odraditi prvi deo priprema za predstojeću sezonu.

Prozivci su prisustvovala 24 fudbalera, i to: Zoran Popović, Nikola Vasiljević, Strahinja Manojlović, Jovan Miladinović, Aleksandar Dragović, Marko Gobeljić, Radovan Pankov, Milan Rodić, Petar Stanić, Mirko Ivanić, Seku Sanogo, Veljko Nikolić, Nenad Krstičić, Slavoljub Srnić, Aleksandar Katai, Milan Pavkov, Rišairo Živković, Aksel Bakajoko, Ohi Omojuanfo, Andrija Radulović, Kristijano Pićini, Vuk Bogdanović, Vladimir Lučić i Ibrahim Mustafa. Na okupljanju pred početak priprema se nisu pojavili igrači koji su sprečeni zbog reprezentativnih obaveza, a koji će se kasnije priključiti ekipi.

Igračima su se obratili i pozdravili ih generalni direktor Zvezdan Terzić, sportski direktor Mitar Mrkela, predsednik kluba Svetozar Mijailović, operativni direktor Marko Petrović, ali i šef stručnog štaba Dejan Stanković.

Generalni direktor Zvezdan Terzić je istakao je još jednom da je prethodna sezona bila izuzetno uspešna na sva tri ’’fronta’’, ali da su očekivanja u svakoj narednoj još veća, a vreme za pripreme kratko:

’’Čeka nas veliki izazov, ali navikli smo na to. Ponavljamo se, ali ono što je najbolje, ponavljamo se rezultatima. Čestitao bih vam još jednom duplu krunu i na sjajnim rezultatima koje smo ostvarili prošle sezone i u Srbiji i u evropskim takmičenjima. Nema minulog rada i stare slave, čekaju nas kratke i žestoke pripreme. Već 9. jula kreće Superliga, a 2. avgusta kvalifikacije za Ligu šampiona. Očekivanja su velika, veća nego prošle godine, one sledeće će biti još veća, ali to je uvek tako. Ova godina je specifična, jer nam prvo mesto donosi direktan plasman u Ligu šampiona i nemojte nikada više da dozvolimo sedam bodova minusa koja su došla nepažnjom. Nikad više. Kvalitet je bio na našoj strani, zato smo i šampioni, ali nemojte da gledamo u leđa nikom. Biće teže prvenstvo nego što je bilo, dugo ste već tu, imamo kostur tima, istog trenera i rukovodstvo. Dobro se poznajemo i ulazimo u sezonu kao nikad jači favoriti, to je i breme i odgovornost, nema opuštanja. Krećemo na pripreme, znate svi šta nas očekuje, srećno.’’

Okupljanje crveno-belih je iskoristio i sportski direktor Mitar Mrkela kako bi se obratio izabranicima Dejana Stankovića i uputio podršku pred početak priprema:

’’Nova sezona, a zahtevi i ciljevi su isti. Želimo titulu, ali i da se kvalifikujemo u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja, po mogućstvu u Ligu šampiona. Prošla godina je bila uspešna, a verujem da svi zajedno možemo da budemo još bolji. I bićemo još jači, a od vas koji ste ovde, očekujem da budete bolji u sezoni koja sledi. Idemo na Zlatibor, pa u Sloveniju, da se dobro pripremimo i da još jednu godinu ostvarujemo najviše moguće ciljeve.’’

Predsednik našeg kluba Svetozar Mijailović je istakao da veruje u još uspešniju sezonu u odnosu na prethodnu:

’’Momci, sve čestitke za prošlu sezonu. Generalni direktor je rekao da se ponavljamo, a ja bih voleo uvek da se ponavljamo na ovakav način, da svaku sezonu obeležimo ovim vrhunskim rezultatima koje smo postigli. Izazovi su uvek veliki, ciljevi su u Zvezdi poznati, verujem da imamo ovoga puta više snage da ponovimo te rezultate od prošle godine, ali i da u Evropi malo više skočimo, ako je moguće u grupnu fazu Lige šampiona. Ima ovde momaka koji su učestvovali dva puta u tom evropskom takmičenju. Želim vam pre svega zdravlje, sreću, vama i vašim porodicama i da se svi sledeće godine u isto ovo vreme radujemo.’’

Crvenu zvezdu ove godine očekuje jedna od najvažnijih sezona, što je i potvrdio operativni direktor Marko Petrović:

’’Čestitam svima na prošloj sezoni. Ono što treba da se napomene jeste da ove sezone imamo dve Lige šampiona, jedna je u kvalifikacijama, a druga u prvenstvu. Naš klub ima veliku šansu da napravi jedan veliki iskorak. Ovaj grb je velika odgovornost i teret, ali i velika privilegija. Iskoristite na pravi način ovo vaše kratko vreme koje imate ovde u našoj svlačionici.’’

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković takođe je govorio o očekivanjima vezanim za sezonu 2022/23 i zahvalio se rukovodstvu kluba na velikoj podršci ekipi i stručnom štabu:

’’Zahvalio bih se našem rukovodstvu, direktorima, predsedniku na lepim željama. Čuli ste i od njih samih, ciljevi su jasni, pritisak je isti, očekivanja su velika, ciljevi su ogromni, ali to je Crvena zvezda. Već smo arhivirali duplu krunu jer od danas počinje novo poglavlje za sve nas. Znamo šta nam je činiti i kakve smo pouke izvukli iz prošle godine, kao što je i rekao direktor Zvezdan Terzić, ne bih želeo da se to ponavlja. Odrasli smo kao grupa, celina i kao klub. Vidim da rukovodstvo želi Ligu šampiona, mi ćemo uraditi sve da do toga dođe, to je naš zadatak, naša obaveza, daćemo sve od sebe i videćemo dokle ćemo stići. Momci želim vam puno sreće i da vas zaobiđu povrede.’’


Nova superligaška sezona započeće 8. jula, za kada je zakazano odigravanje prvog takmičarskog kola.

FOTO: FK Crvena zvezda

Organizacije
Naslovni sponzor
Medijski sponzor
Sponzor zvanične lopte