Ekipa Crvene zvezde večeras je odigrala šesti meč grupne faze Lige šampiona, protivnik u ovoj rundi najelitnijeg takmičenja bila je ekipa PSŽ-a, a crveno-beli su pretrpeli još jedan poraz.

Večerašnjim mečevima šestog kola grupne faze završeno je takmičenje u okviru grupe C Lige šampiona u sezoni 2018/19. Među najboljim timovima Evrope takmičio se i srpski šampion, ekipa Crvene zvezde, koja se na stadionu ’’Rajko Mitić’’ u Beogradu sastala sa ekipom PSŽ-a. Crveno-beli su poraženi rezultatom 1:4(0:2), a treba reći da su igrači Vladana Milojevića nakon dosta slabog prvog poluvremena u nastavku utakmice pružili mnogo bolju partiju. U drugom susretu grupe C odigranom u Liverpulu istoimena ekipa je savladala italijanski Napoli rezultatom 1:0(1:0). Nakon današnjih rezultata jasno je da će takmičenje u Ligi šampiona nastaviti ekipe PSŽ-a i Liverpula, dok će ekipa Napolija na proleće nastupati u okviru završne faze Lige Evrope.

BEOGRAD: CRVENA ZVEZDA – PSG 1:4 (0:2)
Strelci: Gobeljić 56' - Kavani 10', Nejmar 40', Markinjos 74', Mbape 90’

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 50.000
Sudija: Vilijam Kolum (Škotska)
Žuti kartoni: Borjan 10', Pavkov 28', Stojković 78', Gobeljić 87' (Crvena zvezda);  Kerer 29', Bernat 62' (PSŽ)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ben, Marin (od 86' Joveljić), Simić (od 72' Ebisilio), Pavkov (od 72' Boaći).

Pari Sen Žermen: Bufon, Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat, Markinjos, Verati (od 83' Rabio), Di Marija (od 88' Draksler), Nejmar, Mbape, Kavani.